Fungo Cafe, Tunalı Hilmi Caddesi / Ankara

 Ne yazık ki FUNGO da kapanan güzel mekânlardan birisi olmuş. Yazı, anı olarak kalacak.... 
Tunalı Hilmi, ki kendisi Jön Türk hareketinin öncülerinden ve Büyük Millet Meclisi'nin üyelerinden birisidir, Caddesi üzerinde, birinci katta her damak tadına uygun yemekleri, salataları, pizza ve makarnaları ile gönlümüze taht kuran bir mekân Fungo. Her geldiğimde, buraya ilişkin bir yazı yayınlamam gerek, diyor ve sonra unutuyordum. 
Bu kez, ertelemeden yazıyı ekleyeyim:
Öncelikle Fungo'nun yerini tarif etmeye çalışayım. Tunalı Hilmi Caddesi'nin Tunus Caddesi ile kesiştiği köşedeki 106 numaralı binanın birinci katında. Cadde manzaralı masaları genellikle dolu olsa bile, bir süre ortadaki masalarda oturduğunuzda, cam kenarına oturabiliyorsunuz. Haftaiçi öğlenleri tabldot da sunuluyor. Belli bir ücret karşılığı günün menüsünden yiyebiliyorsunuz. Oldukça doyurucu ve çeşitli menü, epey ilgi görüyor. Bir kaç kez öğlen saatinde ben de mekândaydım ve Tunalı Hilmi caddesi üzerindeki mağazaların çalışanlarının, Fungo'yu tercih ettiklerine şahit oldum. 
Pizzaları incecik hamurlu ve lezzetli. Salataları ve makarnaları, bol malzemeli. Beyaz ve kırmızı et ızgara seçenekleri de var. 
Çalan müzikten, servis görevlilerinin tavrına, yiyeceklerin ve içeceklerin lezzetinden fiyatın makûllüğüne beni her seferinde mutlu eden bir yer Fungo. 
Umarım uzun seneler aynı kalitede hizmetlerini sürdürürler...
Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Cd. 106/5, 06700 Çankaya/Ankara

Yorumlar