Çarşamba, Ekim 13, 2010

IPTV World Forum İstanbul'un ardından

Bu satırları yazarken etkinliğin ikinci günkü programı devam ediyor. İki günlük, oldukça yoğun program tam zamanında başlaması, zaman çizelgesine uygun devam etmesi ile uluslararası bir organizasyon olduğunu belli etti. Katılım ücretinin yüksekliğinin getirdiği en önemli sonuç etkinlik izleyicilerinin gerçekten ilgili kişiler olmasıydı. Sadece ilk gününü takip edebildiğim etkinlikte TTNet ve AirTies CEO'ları gibi çok üst düzey konuşmacılar söz aldı. Oturumların araları, toplantı salonunun önündeki fuayede kurulan sergileri gezmek için yeterli uzunlukta tutulmuştu. 
İstanbul'un en kolay ulaşılabilen otellerinden birisi olduğunu düşündüğüm Mövenpick'in seçilmiş IPTV Forum için. Levent metrosunun çıkışında yer alan otel, aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet köprüsünün dibinde. Levent metrosundaki otobüs duraklarında Sabiha Gökçen havaalanına direkt giden İETT otobüsü kalkıyor. Zaten Atatürk havaalanına raylı sistemle, aktarmalar yaparak ulaşılabiliyor. Sabah 6 uçağı Atatürk havaalanına gidip, akşam 21 uçağı ile Sabiha Gökçen'den dönmek biraz yorucu oldu elbette. Seyahat için senelik izin alıp, yol parası dahil tüm masrafları cebinden vermiş olsam bile değdi. Hep ilgimi çeken ancak hep Türkiye dışında organize edilen bu etkinlikler zincirinin doğu Avrupa ayağının 2011'de de gene İstanbul'da düzenlenecek olması, günün en iyi haberlerindendi. 
Etkinliğin teknik içeriğine (buna ilişkin değerlendirme önümüzdeki hafta eklenecek bloga) geçmeden sosyal yönüne ilişkin son bir kaç not. 
  • Gün boyu eksik olmayan çay-kahve ve pasta servisi,
  • Oldukça zengin, açık büfe olarak sunulan öğlen yemeği
  • Özellikle doğu Avrupa'lı yabancı konukların çokluğu
  • TTNet, Türk Telekom çalışanlarının yerli katılımcıların ekseriyetini oluşturması
  • Çalıştığım kurumdan tek katılımcı olmam (ki ben de görevli değildim :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız denetimimden geçtikten sonra yayınlanacak. Beğenmediklerinizi hakaret içermeyen şekilde ifade edin lütfen.