2019 değerlendirmeleri: Mart

Bakalım ne kadar devam edeceğim. Hedefler ile başlayıp, aylık değerlendirme raporları ile sürüyor 2019. Ocak ve Şubat derken Mart da bitti. O zaman buyurun 3. ayın değerlendirmesine:
  • Evde, okunmayı bekleyen kitaplarım bitmeden yenilerini satın almama kararımı uygulamaya devam ediyorum. Okuma hızıma bakınca, 2019'u kitap alışverişi yapmadan bitireceğimi söyleyebilirim :) Büyük olasılık ile 2020'de de durum değişmeyecek. Ne kadar çok biriktirdiğimi siz düşünün...
  • Kitap demişken, Mart ayı, okuma açısından pek verimsiz geçti. Sadece iki kitap bitirebildim. Okumayı aylardır sürdürdüğüm bir kaç kitap ise, araya giren başka kitaplardan ötürü, bitemiyor. Nisan ayından umutluyum. Yarım kalanlara öncelik vererek Nisan ayında okunmuş kitap sayısının artacağını umuyorum. 
  • Spor ise, Mart ayında yüzümün güldüğü konu oldu. Sabahları servisin geçtiği en yakın yere bir kilometrelik yürüyüş ile ulaşıyordum. Böylece en azından bir kilometre yürümüş oluyordum. Bir sabah, neden daha uzak bir durağına gitmiyorum diye düşündüm ve o günden beri sabahları enaz üç kilometre yürüyorum. Öğlen aralarında da 45 ile 60 dakika arası yürüyüşler ekledim. Tartıda henüz hedeflediğim sayıları göremesem bile daha huzurluyum.
  • Eski Türkçe öğrenme konusunu yaz tatiline bıraktım. 
  • Teknik etiketli yazılar konusu ise başka bir boyutta ilerliyor. Gelişmeler kesinleşince duyuracağım zaten...

Yorumlar