Saklıbahçe Restaurant / Çamlıbel Köyü - Güre - Edremit - Balıkesir

Tüm zamanların en uzun başlığı oldu sanırım. Mekanın adresi böyle, yapacak bir şey yok. Sakin kuzey egenin sakin mekanlarında dolaşmaya devam. Edremit ile Ayvacık arasında, eskiden küçük ve şirin olan yerleşim yerleri, şimdilerde halen şirin olsa da artık küçük değil. Özellikle Akçay sokaklarında dolaşırken İstanbul'un sahil mahallelerinde dolaştığınızı düşünebilirsiniz. Yüksek apartmanlar, sokaklar boyu park etmiş arabalar ve büyük şehir telaşıyla bölgenin en bozulmuş yerleşim birimi sanırım. 
Güre, belki termal kaynağının getirdiği bir avantaj ile bu bozulmadan Akçay ve Altınoluk kadar etkilenmemiş gibi geldi bana. Halen sakin, halen kasaba havasında. Güre'den Altınoluk yönüne doğru giderken sağa Tahtakuşlar, Çamlıbel levhalarını göreceksiniz. Bu levhaları takip ederek, Kaz dağlarında yer alan Tahtakuşlar ve Çamlıbel köylerine ulaşabilirsiniz. Tahtakuşlar'da sizi bir etnografya müzesi karşılayacak. Çamlıbel'de ise Saklıbahçe. Sanırım köyde başka mekanlar da vardır. Biz Saklıbahçe'de oturduğumuz için oraya ilişkin bir şeyler yazabileceğim. 
Su kenarında, zeytin ağaçlarının arasında saklanmış bir bahçe gerçekten. Kademeli kurulmuş mekanın ahşap masa ve sandalyeleri, ahşap yer döşemeleri güzel. Köy kahvaltısı, ızgara çeşitleri, deniz ürünleri ile alkollü / alkolsüz içecekleri sunuluyor. Fiyatlar makul. Köfte 15 TLydi mesela. Karadut suyu ile peynir ve zeytinden yapılan yöresel pidesini denemenizi özellikle öneririm. 
Telefon ve adres bilgileri şöyle:
0 266 387 31 12

Yorumlar