Kocadağ At Çiftliği Kocadağ Köyü / Havran

Deniz, kum, güneş tatilinden sıkıldıysanız ve Edremit körfezi civarındaysanız size süper bir alternatif: At binmek. Edremit'ten Balıkesir'e giden yol üzerindeki şirin ilçe Havran'ın Kocadağ köyünde bu mekan. Henüz dört yaşında olan iki(z) kızlarımız çok keyif aldılar at binmekten. Altınızda sizden epey güçlü bir hayvan varken dengede durmaya çalışmak, yorucu bir o kadar da keyifli bir uğraş. Eğer hayatınızda at binmeyi hiç denemediyseniz, emin olun deneyince siz de kabul edeceksiniz, çok şey kaçırmışsınız demektir. 
  Kocadağ At Çitfliği'nde at binmenin yanı sıra lezzetli mutfağını da deneyebilirsiniz. Mantı, haşlama içli köfte, ızgara köfte ve elbette demleme çay. Fiyatlar derseniz bu konuda ucuz / pahalı yorumu yapmak istemiyorum. Bunun yerine bir kaç seçtiğim ürünün fiyat bilgisini paylaşacağım. Ancak, öncelikle sipariş edeceğiniz yiyeceklerin hepsinin büyük bir özenle hazırlanıp, aynı özenle servis edildiğini belirteyim. Biz mantı, içli köfte, ızgara hellim ve ızgara köftesinden denedik. Hepsi son derece lezzetliydi. Gelelim fiyatlara, serpme kahvaltı 17.50 TL. Demlik çay 10 TL. Mantı / köfte / erişte: 10 TL. Izgara hellim 4 TL. Yörenin özel içeceği karadut suyu 3,5 TL. Bana sorarsanız yüksek değil bu fiyatlar. Ancak, dediğim gibi göreceli bir konu.
At safari de yapıyorlar. Bunu denemedik, ancak denemeye niyetimiz var. At sırtında Edremit körfezini izlemenin bedeli kişi başı 50 TL'ymiş. At binme derslerinin de seansı 50 TL. Toplam 10 seans sürüyormuş. Şahsen çok keyif aldım attan. Sanırım eve döndüğümde, bu işe daha ciddi eğileceğim. 
Adres ve telefon:
Kocadağ köyü / Havran / Balıkesir. Edremit'ten Balıkesir'e doğru giderken Havran'ı geçtikten sonra yolun sağ tarafında Petrol Ofisi istasyonu göreceksiniz. Onu geçince sağa bir ok ile Kocadağ köyü sapağı var. Oradan dönünce yol sizi çiftliğe ulaştırıyor. 
0 266 432 18 00

Yorumlar